F l a t c a s t B o a r d
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Msn'den yayılan virüsten kurtulma

Msn'den yayılan virüsten kurtulma Empty Msn'den yayılan virüsten kurtulma

Mesaj tarafından K@RiZM@ Perş. Tem. 03, 2008 2:29 pm

son günlerde birçok kişiye bulaşan ve kendisini msn listenizdeki kişilere yollayan virüsten kurtulmak çok basit...

Arkadaşlar son zamanlarda msnden giren virüsler olmakta ve bu virüsler siz istemeden diğer msndeki kişilerede bulaşmakta,bu virüsler sizlere dosya halinde gelip(Sen ve Ben !!! …. BAK
Baksana benim fotograflara hihi
Hey benim fotolarimi kabul et !!
Iyi arkadasimla fotorafdayim :$ !!
benim bu ciplak fotoda ama baskasina yollama
bak ne buldum Jessica alba ciplak !!
şeklindeki hiçbir dosyayı kabul etmeyin.Ancak kabul ettiğiniz zaman da bu virüsü temizlemeden msn’i açmayın çünkü siz yollamasanız bile bu virüs kişi listenizdeki tüm kişilere size geldiği aynı yöntemle otomatik olarak gidiyor… vs..)gibisinden dosya halinde geliyor ve sizin o dosyayı tıklamanız halinde virüs bilgisayarınıza yerleşiyor..işte o virüsü halletmek için:

Yapmanız gerekenler:NOT((bütün herşeyi tam olarak uyguladıgınızda virüs kesinlikle silinecektir,biraz dikkat ederek yapın cünkü yanlış bişeyde format atmak zorunda kalabilirsiniz,ancak bu yolu kullanmazsanız da o virüsü silmek için zaten format atmaKTAN başka yolunuz kalmıyor))....bu işlemleri güvenli modda yapın çünkü regedit açmaya bilir.güvenli modda kesinlikle acar zaten..((güvenli moda giriş bilmeyenler için:bilgisayarınız açılırken 'F8' tusuna basılı tutun,ve sonra orda gelecek olan ekranda güvenli modu seçip verdigim uygulamayı yapın...
Başlat menüsünden Çalıştır'ı açın... "regedit" yazın.

hatırlatma: pc hakkında fazla bilgisi olmayanların bu işlemi yapmamalarını tavsiye ederim !!!

Msn'den yayılan virüsten kurtulma 1

HKEY_LOCAL_MACHINE//SOFTWARE//Microsoft//Windows// CurrentVersion//ShellServiceObjectDelayLoad buluyoruz.

sağdaki pencereden "printers"="{CLSID}" bölümünü silin.

Daha sonra ilk "regedit"e girdiğiniz bölüme dönün ve oradan HKEY_CLASSES_ROOTCLSID bölümüne gidin...
Burada printers bölümünü bulup printers ID'yi silin tekrardan.Biraz karışık olduğu için dikkatli bakmanız gerekmektedir...

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın

Msn'den yayılan virüsten kurtulma 2

Msn'den yayılan virüsten kurtulma 4

Msn'den yayılan virüsten kurtulma 3-1

PC tekrar açıldıktan sonra yapmanız gereken işlem

Yukarıdaki resimdeki gibi gizli dosyaları gösteri işaretleyip Tamam'a tıklayınız

Şimdi "Bilgisayarım"a girin oradan ana sürücünüze girin. Windows klasörünün içerisinde bulunan

Altta verdiğim dosyaları bulup siliniz...

%System% otiffy.dll
%System%printers.exe
%userprofile% ew.txt
%Windows%images0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%photos0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%album{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%photo{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%pictures0{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
%Windows%picture{rastgele bi numara}.zip (büyüklüğü:119KB)
dosyalarını silin hangileri var ise

Virüs kaldırılmış olacaktır...

________________________________________________________________________________________________

Msn'den yayılan virüsten kurtulma 2570_lkfhbm

K@RiZM@
K@RiZM@
Co - Admin
Co - Admin

Erkek
<fieldset> <legend>Kısa Bilgiler</l :
Msn'den yayılan virüsten kurtulma Left_bar_bleue300 / 100300 / 100Msn'den yayılan virüsten kurtulma Right_bar_bleue

Tuttuğu Takım : Msn'den yayılan virüsten kurtulma 1447
Ruh Hali : Msn'den yayılan virüsten kurtulma 1116

Kişi sayfası
Rep Puan:
Msn'den yayılan virüsten kurtulma Left_bar_bleue0/0Msn'den yayılan virüsten kurtulma Empty_bar_bleue  (0/0)

http://www.flatcastboard.gen.as/